Визначення SEO. Що означає «просування і пошукова оптимізація веб-сайтів»?

Визначення SEO. Що означає «просування і пошукова оптимізація веб-сайтів»?

Концепція SEO виникла в 90-х роках ХХ-го століття. SEO є абревіатурою для Search Engine Optimization, а саме: оптимізація для пошукових систем. У той же час, ця ж абревіатура відноситься і до людей, які практикують цю «роботу».

Що таке пошукова оптимізація?
На початку епохи інтернету, коли в цілому існувало всього «декілька» сайтів (насправді кілька мільйонів, у порівнянні більш ніж з двадцятьма мільярдами, як оцінюється в даний час), з’явилис
Визначення SEO. Що означає «просування і пошукова оптимізація веб-сайтів»?я і пошукові системи, які не були складними, – вони досить непогано індексували вміст Інтернету і були відправною точкою навігації, таким чином, представляючи собою важливе джерело трафіку на сайтах. Тоді ж фахівці усвідомили необхідність свідомого контролю над процесом підвищення видимості в пошукових системах, і це породило нову науку: SEO – оптимізація для пошукових систем, яка націлена на збільшення якісного трафіку на сайтах.

Це відносно нова галузь «промисловості» має на увазі певний набір операцій, здійснюваних командою з просування, спрямованих на просування сайту на більш високі місця в списку результатів пошуку за певними ключовими словами або фразами, цікавим і актуальним з точки зору відповідної сфери ділових відносин.

Це досягається за допомогою контролю і поліпшення «критеріїв розташування об’єктів в порядку їх значимості», тобто факторів, які, будучи взятими в сукупності і проаналізованими алгоритмом пошуку, ведуть до більш вигідному положенню на сторінках, що відображають результат пошуку. Виходячи з цих критеріїв, SEO може бути двох типів:

Внутрішня оптимізація (оптимізація он-сайт) – заходи з просування застосовуються безпосередньо до відповідного сайту і в основному можуть бути змінені тільки командою SEO. Як приклади можна привести: ретельне написання назв і описів, видалення помилок, поліпшення швидкості завантаження, обробка зображень, оптимізація структури URL-адрес і внутрішніх посилань, помірне використання рекламних оголошень. Іншими словами – поліпшення вражень (досвіду), одержуваних відвідувачами.
Зовнішня оптимізація (оптимізація офф-сайт) – в цьому випадку просування не залежить безпосередньо від SEO команди, а скоріше від колективної волі Інтернету. Це означає, що, виходячи з об’єктивної реальності щодо якості веб-сайту, пошукові системи завжди намагаються знайти вимірні сигнали проти актуальності і важливості сайту по відношенню до аналізованої ключовою фразою. Ці сигнали відносяться до показників якості, продуктивності і популярності, і, як безпосередніх прикладів, можна навести такі: кількість і якість посилань на аналізовану сторінку, кількість соціальних взаємодій (лайки в Facebook, поділитися, коментувати, створити статус в Twitter, додати +1 і так далі), контекст, в якому з’являються згадки, достовірність і авторитетність джерел, глобальний і локальний обсяг запитів за відповідними ключовими словами тощо.

Через величезну комерційного потенціалу Інтернету, незабаром після появи пошукових систем, з’явилися так звані «спамери» – ті, хто практикує аморальні або незаконні маніпуляції критеріями розташування об’єктів в порядку їх значимості рангу, з метою підвищення кількості балів якості SEO, і, відповідно,видимості сайтів. У короткостроковій перспективі ці методи могли б працювати, але практика показує, що пошукові системи ведуть безперервну битву зі спамом в Інтернеті і завжди усувають можливі «діри» в системі. У той же час вони публікують офіційні документи, що описують «Рекомендації для веб-майстрів», тобто моральні, правові, дозволені і рекомендовані методи просування, які повинен брати до уваги кожен власник сайту. Недотримання цих принципів, в разі виявлення, може призвести до накладення санкцій на сайт або його остаточного виключення з бази даних.

Залежно від ступеня моральності методів, використовуваних в просуванні, SEO можна розділити на кілька типів:

Білі методи пошукової оптимізації (white hat SEO) – просування в точності відповідає запропонованій політиці або натяків пошукових систем. Використовувані методи спрямовані на створення позитивних вражень у відвідувачів, але не безпосередньо на зростання позицій на сторінках, що відображають результати пошуку.
Чорні методи пошукової оптимізації (black hat SEO) – мета просування полягає в маніпулюванні сприйняттям пошукових систем щодо якості (актуальності і важливості) сайту. Як приклади можна привести: надмірне використання ключових слів у назвах та вмісті сторінок, приховування слів позаду зображень, демонстрація різного вмісту відвідувачам і роботам, які індексують сайт, покупка посилань або соціальних взаємодій, надмірна оптимізація якірного тексту, додавання великої кількості сторінок без цінного змісту , і так далі.
Сірі методи пошукової оптимізації (grey hat SEO) – комбінування обох методів, описаних вище, при якому все-таки дотримуються моральні норми. Проте, в цьому випадку деякі методи носять сумнівний характер, і в довгостроковій перспективі можуть бути виявлені, що спричинить за собою накладення санкцій.
У підсумку, разом з розвитком Інтернету розвивалася і концепція SEO таким чином, що в даний час ця концепція включає в себе і інші гілки, що ведуть до збільшення трафіку на сайті за допомогою будь-якого джерела, не обмежуючись звичайними методами пошуку (природні і безкоштовні результати пошуку).

 

Чим не є SEO?
У зв’язку з усім вищевикладеним, можна сказати, що SEO це не просто чудове вміст або просто оптимізація сайту. SEO не є маніпуляцією, так само як і не є магією, скоріше, SEO є гармонійним поєднанням науки, поезії і магії. Об’єктивною істиною є те, що SEO – це не нудно. Точно ні. Швидше це спорт, в якому задоволення є вищим тоді, коли ви виграєте, і «посереднім» 🙂 тоді, коли ви програєте.

 

Наука або магія?
Отже, де кінчається наука і де починається чарівництво? Посадові особи з Google неодноразово заявляли, що найкращим підходом до SEO є «його відсутність», тобто ніякого SEO, але чи дійсно це так? Здається, це твердження розходиться з відомими словами «Ведення бізнесу без реклами – це як підморгування дівчині в темряві. Ви знаєте, що ви робите це, а хтось інший – ні … ». Іншим правилом, рекомендованим пошуковими системами, є: «реклама, просування та оптимізація повинні бути розроблені і здійснені таким чином, як якщо б пошукових систем зовсім не існувало«. Останнє правило є абсолютною істиною, але іноді спокуса занадто великий. Ви завжди вважаєте себе найрозумнішим і недооцінюєте сотні геніальних «Мозжечков», що знаходяться на службі у пошукових систем. Але в основному вам здається, що може бути, вам пощастить, хоча перед вами намагалися сотні і погоріли. Виграє той, хто знає міру і може утримати себе в рамках. Той, хто не може цього – програє. Це так просто, ось це і є межа між наукою і магією в SEO. Момент рівноваги.

 

Повертаючись до крайнощів, наука включає в себе здійснення деяких повторюваних і документованих операцій, таких як:

Аналіз ключових слів, присвоювання пріоритетів відповідно до кількості пошукових запитів, і зміна вмісту в залежності від цих запитів.
Аналіз конкуренції і застосування сильних сторін в поліпшених варіантах.
Усунення проблем технічного характеру, таких як Flash-сайти, сайти з Неіндексований або важко індексовані вмістом, сайти з ускладненими ефектами Javascript, сайти, приховані за аутентифікацією і так далі.

 

У свою чергу, магія і поезія відноситься до творчої (і часто ризикованою :-)) частини, в якій застосовуються методи є плодом геніальних і оригінальних ідей, чудово адаптованих до положення оптимізованого сайту. Ось кілька прикладів:

Жертвування одним фактором позиціонування на користь іншого, з ризиком зниження на сторінках, що відображають результати пошуку, але і з можливістю швидкого підйому.
Віртуозне поводження з «цифрами». Підхід не тільки математичний, а й «далекоглядний». Формулювання висновків і прийняття рішень на основі відкритих і закритих даних, зібраних з кількох джерел.
Увага до деталей, перфекціонізм і гідність – мабуть, найбільш важливі аспекти повсякденної роботи. Це відноситься до надання послуг на найвищому рівні, ґрунтуючись на пристрасті і ідеї будівництва чогось кращого, в дусі чесної конкуренції.
Під SEO найчастіше мається на увазі баланс і компроміс між інстинктивними і набутими тенденціями. Мова йде про відмінний управлінні ресурсами і розстановці пріоритетів щодо зусиль. Мова йде про додану вартість. Мова йде про удачу.

 

На протилежному полюсі знаходяться незаконні методи маніпуляції. Я вас запитую: чим створювати сайт з невизначеним майбутнім, повним ризиків і негативних почуттів, чи не краще спрямувати свої зусилля в творче і моральне русло і розробити дійсно хороший сайт, який буде першим в Google саме тому, що він цього заслуговує?

 

Хто потребує SEO?
Тепер, коли ми встановили, що означає SEO і чим воно займається, давайте з’ясуємо, хто потребує подібних послугах. В принципі все! Але тут виникає одна проблема – зрозуміло, що два різних сайту, в один і той же час, не можуть займати першу сходинку в Google. Так само як не можуть займати ні другу, ні третю. Чи не одночасно. Отже – що робити? Кому займатися SEO, а кому ні? Відповідь проста: тим, хто може собі дозволити інвестувати в SEO. Тим, хто готові докласти зусиль зараз і дочекатися довгострокових результатів. Тим, для кого це має сенс з економічної точки зору. Тим, хто любить спорт, конкуренцію і музику!

 

Кінцева точка – підвищення показників продуктивності
Але що насправді приносить SEO? Крім відвідувань … І де закінчується SEO? Коли ви зупинитеся і скажете: «Все, вистачить, оптимізація закінчена»?

 

Визначення SEO. Що означає «просування і пошукова оптимізація веб-сайтів»?Так само, як з будь-якою іншою річчю в житті, кінцевою метою є задоволення. Якщо це означає збільшення трафіку, тоді нехай буде якомога більший трафік. Якщо все зводиться до прибутку, тоді SEO повинно бути розроблено спеціально для цієї мети, і в кінці шляху вас буде чекати прибуток. Якщо ви хочете збільшити свою клієнтську базу, тоді SEO може і це забезпечити. І цей список можуть продовжити, не обмежуючись цим: популярність, популярність, число шанувальників, соціальна активність, і так далі. Коротше кажучи, будь-яке слово, яке для вас означає нірвану.

 

У той же час одним з найбільш цікавих аспектів просування веб-сайтів в пошукових системах є те, що ви завжди повинні бути напоготові – конкуренти не сплять. Це означає, що зусилля SEO ніколи не закінчуються. Ви не можете сказати, що «ми зробили це, це і це, і все – сайт оптимізований». Оптимізація ніколи не закінчується. Існують речі, які завжди можна зробити краще. Завжди повинні бути відкалібровані стратегії просування в залежності від розвитку конкурентів, які постійно вигадують нові ідеї. І навіть коли ви вже знаходитеся на першій сходинці в Google, Bing або Yahoo! ви можете розширити ключові слова, які охоплюють і інші ринки. Ви можете працювати над оптимізацією перетворення відвідувачів у клієнтів, або ви можете просто-напросто спробувати зайняти перший рядок у Apple за пошукову фразу «Apple» 🙂

 

Висновок: SEO підвищує якість сайту

Тепер, коли ми пояснили, в чому полягає оптимізація сайтів, залишається вирішити, чому ми не можемо обійтися без SEO. Правда в тому, що багато речей не можуть бути залишені на волю випадку, але і не слід їх підштовхувати. Кінцевою метою оптимізації повинно бути одне і те ж протягом усього життєвого циклу проекту і онлайн-бізнесу – поліпшення вражень відвідувачів. Тільки так ви можете бути впевнені, що ваш сайт встоїть в досить нестабільному кліматі на континенті пошукових систем. Створіть хороший продукт, корисний і потрібний кінцевим відвідувачам.

 

Допомогти з пошуковим просуванням веб сайту вам залюбки допоможе ВенВеб.