У кого замовити розробити сайт?

У кого замовити розробити сайт?

Розробка сайту справа індивідуальна. Кожен сайт створюється під потребу клієнта. А коли говорять: «вони зробили собі сайт просто так», – не варто дивуватися. Це досить поширена потреба.

Всі компанії, як і споживачі, діляться на інноваторів, консерваторів і ще парочку проміжних варіантів. І вихід компанії в інтернет дуже красиво це показує. Одним потрібен сайт для якихось комерційних цілей (що б клієнти знаходили, партнерам інформацію поставляти, виставити товарний ряд на показ з цінами і т.д.), а іншим просто потрібен, тому що «вискакувати першим в гуглі модно». Якщо Ви продаєте штампувальні сайти в районі $ 1000 – $ 2000, то замислюватися про потреби клієнта навіть не варто. Вам дорожче. Але що робити якщо Ви замовляєте сайт? А тут треба думати самому.

У кого замовляти сайт?

Замовити розробку сайту можна у будь-якій компанії: папірці розвішані в метро і на стовпах, пошукова видача, контекстна реклама, розробники сайтів ваших конкурентів.

Перш ніж замовляти сайт, подумайте навіщо він Вам потрібен? Просто так чи потреба можна виразити в критеріях оцінки успішності? Компанії не думатимуть за Вас. Точніше за такі гроші не будуть. Ви повинні самі вирішити що Вам треба. І потім переходити до пошуку підрядника на розробку сайту.

При пошуку треба звернути увагу на наступні чинники:

Гео-положення – де знаходиться студія
Портфоліо-студії
Відгуки про студію
Які ще послуги надає студія
Де знаходиться студія?

В еру Інтернет начебто немає ніякої різниці, де знаходиться студія. Але все ж особистий контакт з творцями сайту досить важливий. Якщо Ви не спілкуєтеся з засобу відео-конференцій, то краще зустрічатися особисто. При особистій розмові завжди видно реакцію на ті чи інші слова і вимоги. При тому це краще як замовнику, так і розробнику. До того ж, якщо це Ваш перший сайт і у Вас в компанії немає «інтернет-жителів», то розібратися з системою адміністрування не так просто як здається. Багато студій проводять навчання клієнтів. А якщо клієнт далеко? Хто оплатить відрядження? Все правильно: або клієнт сплатить, або отримає pdf-версію інструкції і буде розбиратися сам.

Портфоліо студії розробника

У прикладах робіт головне звернути увагу на:

дизайн – якщо Вам подобається дизайн вже виконаних робіт, отже ймовірність, що Вам сподобається дизайн Вашого сайту – більше. Але обов’язково уточніть чи працює в студії дизайнер, який це малював.
якість робіт – зверніть увагу на сторінки 404, на наявність sitemap.xml, на можливість прописувати мета-теги. За все це Вас попросять доплатити потім, якщо цього немає спочатку. Обов’язково перевірте верстку на готових сайтах.
подібні сайти – попросіть, що б Вам показали сайти подібні Вашому. Якщо такі сайти є, значить у студії є досвід і ймовірність успішного завершення проекту більше.
Відгуки клієнтів студії

Важливо отримати реальні відгуки. Як мінімум, коли Ви запитаєте: «у кого можна отримати відгуки?», – буде реакція. Швидко Вам назвуть список чи ні? У будь-якому випадку Ви можете переглянути портфоліо і зателефонувати будь-якому клієнту. Так само можете пошукати відгуки в Інтернеті і т.д. Відгуки дають дуже багато. Ви можете бачити прекрасні результат, Вам все подобається, але цей результат міг бути отриманий пізніше, з перевищенням вартості і з іншими неприємними обставинами.

Які ще послуги надає студія

Створити сайт це мало. Сайт треба десь розміщувати (хостинг), треба його рекламувати (банерна реклама, контекст), треба його просувати (SEO) і, з чого варто було б почати, треба доменне ім’я. Так от якщо Ваша компанія займається все цим, то це чудово. Все в одному кошику захищено одним договором. Єдине, що б я порадив, так це домен реєструвати виключно на свою компанію в іменитих реєстраторів. Якщо ж ви замовляєте послуги в різних компаній, то чекайте, що все будуть валити провину на іншого. 100% гладко НЕ буде не в одному проекті. Але якщо виконавець один, то він буде Вашу проблему вирішувати, а якщо виконавців багато, то Ви витратите силу-силенну нервів і часу поки знайдете, хто ж повинен вирішити вашу проблему.

Трохи про сервіс з розділу «Про проект»: Для замовників він буде цікавий каталогом веб-студій і рекламних агентств, які надають необхідні послуги. При виборі виконавця робіт з каталогу можна керуватися його рейтингом, що залежать від багатьох чинників: досвіду виконавця, його активності в своїй сфері, якості робіт, що визначається самими користувачами ресурсу і т.д. В каталозі реалізований зручний пошук, що включає також фільтрацію за профілями діяльності, цінами і регіону. Крім того, на сайті можна розмістити заявку на виконання робіт зі створення та просування сайту і очікувати пропозицій.

Ось приклад роботи пошуку: Хочу корпоративний сайт в Київській області.