Мені потрібен сайт. Як замовити його?

Мені потрібен сайт. Як замовити його?

З чого починається створення сайту?

Крок 1. А навіщо вам потрібен сайт?

Перше, що потрібно зробити – визначитися, для чого вам потрібен сайт, що будуть робити на ньому відвідувачі. Від цього будете відштовхуватися, який саме проект потрібно замовляти.

Крок 2. Як часто ви будете додавати інформацію?

Далі потрібно вирішити, чи буде сайт самопісний або встановлений на якомусь движку.

Переваги першого – велика гнучкість при розробці, можна реалізовувати найрізноманітніші завдання, додавати різні функції. З недоліків – допрацьовувати або покращувати самопісний код складно, часто потрібна велика кількість правок після запуску. Тому такі сайти потребують постійної підтримки, яку часто може надати тільки сам розробник цього сайту. Можливо, вам доведеться тримати в штаті фахівця, якщо буде потрібно вносити зміни.

Перевага другого – працювати з кодом сайту, створеному на одному з популярних движків, можуть багато програмістів. Існує багато плагінів, що дозволяють покращувати і розширювати функціонал CMS (content management system або система управління контентом). Додавати, видаляти контент, змінювати кількість, розташування, назви розділів можна з адміністративної панелі без знання програмування.

З недоліків – буває складно реалізувати функції, яких немає в стандартному пакеті і в плагінах (додаткових модулях, що розширюють базовий функціонал). Також варто приділити увагу питанням безпеки, так як багато хакерів, використовуючи вразливості в популярних CMS, зламують їх, додають різні скрипти в своїх цілях (наприклад, для перенаправлення трафіку або показу реклами) – але це точно не буде проблемою, якщо ви будете своєчасно оновлюватися на свіжі версії.

Відзначимо, що серед CMS в 2019 році популярні WordPress, Joomla, Drupal, Magento і 1C Bitrix.

Що краще підійде конкретно у вашому випадку, залежить від того, наскільки часто вам буде потрібно вносити зміни. Наприклад, Лендінзі робляться один раз для певної рекламної компанії і вам може не знадобитися движок. А ось інтернет-магазин потрібно постійно наповнювати і для цього наймається контент-менеджер – фахівець, який вміє швидко знаходити інформацію, робити рерайт, заповнювати картки товарів. Він не знає програмування, але зможе орієнтуватися в CMS.

CMS також бувають різні – одні краще підходять для блогів, інші для інтернет-магазинів. Звернувшись до розробника, ви дізнаєтеся, який краще підійде для вашої мети і які плагіни варто використовувати.

Крок 3. Перше враження і комфорт

Ваш проект не може існувати без належного, відповідного оформлення. Воно допомагає відвідувачам з першого погляду зрозуміти, чим займається компанія і наскільки її пропозицію привабливо. Важливо – дизайн сайту повинен бути таким, щоб не втомлювалися очі і відвідувачеві захотілося залишатися на ньому якомога довше. Можна, звичайно, в деяких випадках купувати і використовувати шаблони для двигунів, але все одно іноді їх потрібно теж допрацьовувати, вносити зміни в готовий дизайн.

Також, якщо у вас ще немає логотипу, фірмового стилю, вам не обійтися без допомоги дизайнера. У разі, якщо ви бажаєте наповнювати сайт унікальним контентом, можливо, знадобиться допомога фотографа і фахівця, який буде обробляти зображення.

Також зверніть увагу, що частка мобільного трафіку вже досить висока і продовжує рости, тому обов’язково подбайте про те, щоб ваш сайт коректно відображався на смартфонах і планшетах. Це називається адаптивний або відгуків.

Крок 4. Власне створення сайту

Якщо у вас ще не зареєстрований домен, не придумано ім’я компанії і ви не зможете це зробити самостійно, можете звернутися до фахівців з неймінг. Найкраще для таких цілей підходять конкурси – ви вибираєте готовий варіант з десятків, а може, з сотень представлених. Обраний домен потрібно буде відразу зареєструвати.

Щоб сайт десь розмістити, потрібні будуть послуги хостингу, який виділяє певне місце на сервері під ваш ресурс. Їх також потрібно буде придбати і займане простір на диску прив’язати до доменного імені. Для невеликого сайту підійде віртуальний хостинг, а ось якщо ви очікуєте значний трафік (наприклад, інтернет-магазин з великою кількістю товарів) варто розглянути придбання виділеного сервера або VPS.

Далі створені дизайнером макети необхідно перетворити в повноцінні сторінки сайту. З цією метою потрібно звернутися до верстальщику – фахівця, що знає HTML і CSS. Після того, як всі сторінки будуть зверстані і встановлені на хостинг, ваш сайт з’явиться в мережі.

Крок 5. Наповнення

Готовий сайт потрібно буде наповнити текстами, зображеннями і, можливо, відео. Якщо ви хочете, щоб сайт надалі відвідувачі знаходили через пошукові системи популярних браузерів, перед створенням контенту зверніться до сео-фахівця. Він збере семантичне ядро ​​для сайту, вкаже, які статті, під які запити обов’язково повинні бути написані і розміщені, створить технічне завдання для копірайтерів.