ЯКІ СТРАХИ КЛІЄНТА ПРИ ВИБОРІ ПІДРЯДНИКА ДЛЯ РОЗРОБКИ САЙТУ

ЯКІ СТРАХИ КЛІЄНТА ПРИ ВИБОРІ ПІДРЯДНИКА ДЛЯ РОЗРОБКИ САЙТУ

Кожен підприємець рано чи пізно приймає рішення виходити на нові – онлайн – ринки продажів. І це не дивно. Процитуємо слова Білла Гейтса: “Якщо Вашого бізнесу немає в Інтернеті, значить, Вас немає в бізнесі”. Ми як E-Commerce фахівці з дев’ятирічним досвідом підписуємося під цими словами.

“Навіщо моєму бізнесу сайт, адже у мене і так є клієнти і продажу” – багато підприємців самовпевнено думають так спочатку. Але, коли людина все-таки погоджується, що з новими каналами можна продавати більше, у нього трапляється паніка: з чого почати, де замовити розробку сайту, а раптом мене кинуть на гроші і т.д. Як перестати бояться і замовити хороший сайт? У цій статті ми наведемо ТОП-7 питань клієнтів при виборі виконавця для розробки сайту і дамо на них відповіді.

1. З чого почати і де замовити розробку сайту?

Почнемо з самого простого. В першу чергу, зверніться до друзів або знайомих. Якщо вони вже замовляли розробку сайту, вони можуть докладно розповісти про їхній досвід. Звичайно, одних рекомендацій буде недостатньо, тому наступний пункт – перевірка інформації. Особисто познайомтеся з потенційними виконавцями. Для цього відкрийте Google і напишіть в пошуку “Розробка / Створення / Замовлення сайтів в вашому місті”. Порівняйте кілька веб-студій. Вивчіть портфоліо кожної компанії-розробника, перевірте чи вказана на сайті контактна інформація. Також можна звернути увагу на блог і регулярність публікацій в ньому. Наявність у компанії активних соціальних мереж буде плюсом. За таких речей можна визначити не тільки рівень надійності, але і судити про експертність обраної вами IT-компанії.

Ми періодично пишемо статті в корпоративному блозі, активно ведемо соцмережі, де розповідаємо про розробку сайтів, про внутрішню кухню компанії. Робота над відкритістю для клієнтів – частина нашої місії.

2. Як бути впевненим, що мене не обдурять?

Все дуже просто. Перш ніж замовити розробку сайту, Ви повинні укласти офіційний договір на послуги, що містить предмет (це найважливіша частина), календарний план, технічне завдання, терміни платежів, акт прийому-передачі робіт, відповідальність сторін при порушенні зобов’язань, стандарти розробки.

Наприклад, ми завжди, перш ніж почати реалізацію проекту, готує і затверджує з клієнтом всю необхідну документацію. Крім того, після здачі будь-якого веб-проекту ми даємо 30 днів безкоштовної підтримки, а також консультуємо протягом усього процесу розробки сайту безкоштовно.

3. Я нічого не розумію в дизайні, розробці сайтів та цих всіх розумних штуках. Це дуже погано?

І немає, і так. Чому ні”? Всю роботу по вашого веб-проекту Ви можете віддати на аутсорсинг (делегувати завдання на іншу компанію, залучаючи окремих, потрібних конкретно під ваші запити, фахівців). Ви просто оплачуєте обумовлені послуги.

Чому так”? Згодом, вам доведеться, крім елементарного додавання інформації на сайт, навчиться аналізувати і аналізувати багато, наприклад, чому у Вас немає відвідувачів з соціальних мереж, або чому в пошуковій видачі Ви перебуваєте аж на 6 сторінці. Але при вдалому виборі веб-студії менеджер розповість Вам про всі ці нюанси. Пам’ятайте, турбота про Вас і про Ваш бізнес має бути присутня на всіх етапах співпраці.

4. Мені сказали, що розробити сайт можуть за 300 $, і через тиждень я буду продавати! А в іншій компанії – 2500 $ і півроку розробки. Так у кого ж замовити розробку сайту?

Знайти істину допоможе невелике розслідування. Напишіть в кілька студій і попросіть приблизно оцінити ваш проект або просто ознайомтеся з їх прейскурантом. Якщо ви маєте намір заощадити, можна пошукати розробника на сайті для фрілансерів. Але як показує наш великий досвід і практика – зазвичай клієнти, які замовили розробку сайту на фрілансі за 300 $, через кілька місяців звертаються в веб-студію з проханням доопрацювати проект, і це в кращому випадку. А вгадайте, що найчастіше відбувається? В результаті аудиту з’ясовується, що простіше і дешевше розробити новий сайт.

Наприклад, ми створюємо сайти від 1200 $, які включають в себе весь необхідний функціонал по вашому запиту. Це і індивідуальний дизайн, складні інтеграції з вашими діючими базами (наприклад 1С) і т.д.

5. Хто такі ці фрілансери Чому їхні послуги коштують менше, ніж веб-студій?

Фрілансер (або freelancer) з англ. перекладається як вільна людина, простіше кажучи, це люди, які працюють самі на себе. Фрілансери в IT бувають різних напрямків. Одні займаються розробкою сайтів, інші дизайном, треті – просуванням, четверті – всім разом. Знайти хорошого фрілансера досить складно. Зазвичай їх шукають на фріланс-сайтах, де можна почитати відгуки, подивитися портфоліо, але є кілька моментів, які слід враховувати, замовляючи розробку сайту у такого фахівця.

Фрілансери можуть бути дійсно експертами в своїх областях і коштувати дешевше середньої ринкової ціни. В першу чергу, це стосується початківців фрілансерів. Їх пріоритет – зробити собі портфоліо, яке впливає на рейтинг. Чим вище фрілансер в рейтингу, тим більшу ціну він може собі поставити.

Фрілансери коштують дешевше ще й тому, що у них немає графіка роботи, їм не потрібно оплачувати адміністративні витрати: оренда офісу, закупівля кави, чаю, печенюх та іншого. Мінус – фрілансери можуть просто обірвати зв’язок з клієнтом, що не доробити роботу або зробити її погано. Фрілансери рідко укладають договори. Ви погоджуєтеся на роботу на словесної основі. Як результат, ви можете легко залишитися у “розбитого корита” і шукати тих, хто доробить проект.

Варто побоюватися фахівців “все в одному”. Вони і сайт розроблять, і натягнутий “унікальний” дизайн (який за фактом буде куплений на сайті шаблонів за 20 $ -50 $), і навіть рекламу в інтернеті зроблять, але якість такої роботи, як показує досвід, сильно засмучує.

Розробка сайтів – це комплекс дій, в який втягуються як мінімум 5 осіб в залежності від розміру проекту. Жоден фрілансер не зможе зробити роботу так якісно, ​​як веб-студія. І тут грає роль аспект дисципліни співробітників, за яким клієнт в кінцевому підсумку оцінює компанію і, як результат, робить їй репутацію.

6. Розробка сайту за 1 тиждень дійсно неможлива?

Розробка сайту за 1 тиждень – міф. Сайти бувають різних типів: інтернет-магазини, сайти-візитки, Лендінзі, портали. Але жоден з цих сайтів не можна розробити за тиждень, якщо підійти до питання серйозно. Вам же потрібен унікальний дизайн, щоб виділити його із сотні тисяч інших, вірно? Ви хочете, щоб Ваш сайт працював швидко і був зручним? Щоб ви могли без проблем розміщувати на ньому інформацію?

7. Чи є ризик того, що я не відіб’ю свої гроші, навіть замовивши розробку сайту у професійній веб-студії?

Так, такий ризик є завжди. Ви повинні чітко розуміти, з якою метою Ви хочете досягти, виводячи ваш бізнес в онлайн. Наша команда розробляє сайти різної складності, але якщо у Вас не буде бажання займатися просуванням проекту після здачі, то ніякого результату він не принесе. Ресурс просто загубиться серед сотні тисяч інших.

Наступний етап після розробки сайту – просування. Просування передбачає постійну роботу. Воно буває стандартне і нестандартне, платне і безкоштовне. Приклад: у вас унікальний товар, аналогів якого немає. У Instagram або YouTube він може викликати вірусний ефект. Інший приклад: Ви продаєте одяг або кросівки. В інтернеті величезна кількість таких товарів від різних продавців, тому потрібно задіяти всі можливі канали просування, в тому числі і платні.

Як ми писали раніше у статті:  Як замовити сайт і не пустити гроші на вітер