Як швидкість сайту впливає на seo?

Як швидкість сайту впливає на seo?

В останніх рекомендаціях ми знайшли відповідь на питання, чи впливає на SEO швидкість завантаження сайту. Правда в тому, що алгоритм пошукової системи використовує безліч чинників, і швидкість є одним з них.

Оскільки Google може вимірювати точний час завантаження сайту і через це знижувати релевантність сторінок, seo просування сайту в пошукових системах виходить відтепер на новий рівень.

Падіння швидкості безпосередньо впливає на кількість відмов – в сучасному світі люди відмовляються заходити на повільні сайти. Люди не знають часу завантаження, але можуть оцінити швидкість завантаження сайту за своїми відчуттями.

Окремим розділом варто останнє оновлення Google Speed ​​Update, яке торкнулося виключно мобільних телефонів. З липня 2018 року всі сторінки, які будуть завантажувати повільніше ніж, за 3 секунди, будуть штучно опущені в результатах пошуку. Щоб не потрапити в халепу, необхідно перевірити швидкість завантаження сторінок сайту Google.

ЯК ПЕРЕВІРИТИ ШВИДКІСТЬ ЗАВАНТАЖЕННЯ САЙТУ?
Для оцінки часу завантаження існує велика кількість інструментів. На деяких серверах і системах існують внутрішні оцінювачі швидкості, але в цьому випадку ми рекомендуємо використовувати кілька інструментів, що аналіз швидкості завантаження сайту вийшов максимально точний.

Інструменти для оцінки швидкості:

 1. PageSpeed ​​Insights і інші Google інструменти для веб-майстрів
 2. Pingdom
 3. SynTraffic
 4. CloudFlare
 5. WebPageTest
 6. Для мобільних сторінок рекомендується використовувати спеціальний інструмент – Google Lighthouse. Він може працювати при слабкому сигналі і навіть офлайн.

В ході перевірки інструменти порівнюють вас з «ідеальними» показниками за такими критеріями: якість верстки в HTML, CSS і JS; рівень пінгу з різних міст; використання кеша; кількість переходів зі сторінки на сторінку і ін. Після аналізу сторінки додаток запропонує рекомендації, за допомогою яких можна збільшити швидкість завантаження сайту цілком для Google.

Як швидкість завантаження сайту впливає на SEO?

ХОРОША ШВИДКІСТЬ ЗАВАНТАЖЕННЯ САЙТУ (НОРМА)
У вимірі і нормі для завантаження сайту є великі діапазони, які пов’язані з різницею баз даних і інших внутрішніх особливостей.

Важливо розуміти, що норма швидкості вимірюється не тільки по головній сторінці. Наприклад, у випадку з інтернет-магазинами головна сторінка буде найлегшою, оскільки не відображає каталогів товарів, а розрахована на залучення клієнта.

Тому для сайту хорошим часом завантаження є 1,07-1,12 секунди, а за швидкістю завантаження сайту 173-205 Кб / с. Однак якщо тест перевірка швидкості завантаження сайту онлайн від Google показує цифри нижче цієї, не поспішайте панікувати – у цій компанії інші параметри оцінки сайту.

ВИМОГИ GOOGLE До ШВИДКОСТІ ЗАВАНТАЖЕННЯ САЙТУ
Як показує база даних PageSpeed ​​Insights, пошуковик ділить сайти за часом завантаження на швидкі, середні та повільні.

Для десктопних версій сайтів цифри виглядають так:

 • Хороша швидкість – менше 1 секунди;
 • Середня – від 1 до 2,1 секунди;
 • Погана – більше 2,1 секунди.

Для мобільних пристроїв цифри трохи нижче, оскільки вважають їх з урахуванням слабшого інтернету:

 • Хороша швидкість – менше 1,6 секунди;
 • Середня – від 1,6 до 3 секунд;
 • Погана – більше 3 секунд.

  Відзначимо, що в поняття «нормальна швидкість» входить і хороша, і середня – під санкції від Google потрапляє тільки найповільніша категорія.

Як збільшити швидкість завантаження сторінок сайту для Google?

Найбільш простий спосіб підвищити швидкість завантаження сторінки сайту в секундах – застосувати поради, які пропонує Google PageSpeed ​​Insights.

Крім рекомендацій від інструментів, ось що ще можна зробити для збільшення швидкості завантаження сторінки:

Скоротіть HTTP-запити. Зробити це можна, об’єднавши всі CSS і JavaScript в один файл. Також можна мінімізувати ресурси, видаливши зайві прогалини в файлах;
Використовуйте завершальний слеш. Це знизить час пошуку і дозволить збільшити швидкість завантаження інтернет сайтів;
Оптимізуйте зображення і відео. Немає сенсу завантажувати фотографії з високою роздільною здатністю на мобільний сайт. Стискайте і конвертуйте для економії місця.
Після проведення всіх рекомендацій спробуйте виміряти швидкість завантаження сайту в Google ще раз. Перевіряйте час від часу показники швидкості завантаження, щоб не випасти з вимог.