Навіщо потрібен HTTPS протокол

Навіщо потрібен HTTPS протокол

Показати вашим відвідувачам що сайт безпечний!
Отримати додатковий імпульс в СЕО видачі.


Забезпечити безпеку передачі персональних даних на сайт. Таких як: ПІБ, паролі, логін, номер кредитної картки тощо Тобто, всі ті дані, які користувач залишає на сайті
Що таке HTTPS
HTTPS (від англ. HyperText Transfer Protocol Secure) – розширення протоколу HTTP, яке використовується для шифрування і безпечного обміну даними між користувачем і сайтом. Вся інформація шифрується за допомогою криптографічних протоколів TSL або його попередника SSL. Вікіпедія рулить! Якщо не йти глибоко в технічні подробиці, то HTTPS шифрує дані і не дає можливості їх перехопити.

Як це працює? Як тільки Ви зайшли на сайт, то Ваш браузер отримує від сервера сертифікат, в якому є вся інформація про сайт, його власника, ким виданий і ще багато всього. Найголовніше, Ваш браузер отримує відкритий ключ, за яким він почне шифрувати всі дані. На сервері стоїть зачинений ключ, за допомогою якого можна розшифрувати всю інформацію.

Якщо хтось захоче перехопити або отримати конфіденційні дані, то він зможе побачити тільки набір з незрозумілих символів, на розшифровку яких буде потрібно кілька років. За цей час сертифікат застаріє, і в підсумку зловмисник нічого не отримає.

Так ось, HTTPS потрібен для захисту персональних даних користувачів і для конфіденційного обміну інформацією між ними і сайтом. HTTP передає всі дані у відкритому і незашифрованому вигляді, що не може забезпечити потрібну захист від «прослуховування».

Міф чи правда: ранжування HTTPS
Використання сертифікатів безпеки бере свій початок в 1994 році і по серпень 2014 роки не викликало такого ажіотажу. Поки Google не оголосили хрестовий похід в ім’я безпечного інтернету. І з цього моменту світ SEO не знає спокою.

У повсюдне використання HTTPS є непохитна логіка – турбота про користувачів і їх безпеки. Саме з цією метою, Google вирішили підштовхнути (або прискорити – як хочете, так і називайте) інтернет перейти на HTTPS. Було оголошено, що сайти з підтримкою сертифікатів SSL і TSL отримають бонус при ранжируванні в розмірі 1% і обіцяли згодом накинути ще пару.

Це була велика рідкість, коли Google назвав конкретний фактор ранжування і вказав точну ступінь його впливу, а не відмовчувався, як зазвичай, сильно узагальненими рекомендаціями для веб-майстрів. Природно, такий сигнал будь-який поважаючий себе сеошник не міг пропустити повз, і почалася фактично золота лихоманка.