Чому не відображається сайт

Чому не відображається сайт

Стаття в допомогу людям, у яких зовсім не відображається їх сайт.

Саме з такою проблемою я зіткнувся, працюючи з сайтами клієнтів. Після того, як надійшло ще кілька дзвінків в технічну підтримку, стало зрозуміло, що «у мене не відкривається сайт» – це результат не поганого інтернету, і не кривих рук, а чогось більш глобального.

Симптоми проблеми виглядали наступним чином. Комп’ютер в інтернет ходить, Хабрахабр і Google відкриваються нормально. Сайт клієнта – немає. Сервер не «пінг». Що дивно – з інших комп’ютерів в цій же мережі сайт відкривається, ніяких проблем …

Клієнти, що повідомляють про помилку «Не вдалося завантажити» сильно допомогти не могли. Довелося шукати несправні комп’ютери і намагатися з’ясувати, в чому ж з ними справу.

При цьому:
На комп’ютері встановлено регулярно оновлюваний антивірус
Перевстановлення операційної системи вирішує проблему (ну ще б пак!)

Дві години експериментів показали наступні результати:
Запити ping не помітні навіть на найближчому мережевому маршрутизаторі
Запити до інших серверів йдуть цілком успішно

Власне, далі – справа техніки. З’ясувалося, що route print показує величезну таблицю, в якій присутня величезна правил маршрутизації через шлюз 192.168.0.0 (неіснуючий шлюз).

Рішення проблеми досить просте: достатньо чарівної команди:

route -f

Або аналогічною:

route delete *

Команда очищає таблицю маршрутизації. Після цього залишається лише «залатати» інтернет, додавши маршрутизацію через шлюз:

route add 0.0.0.0 mask 0.0.0.0 192.168.0.1

Природно, адреса шлюзу може бути іншим. Або можна просто перезавантажитися – якщо не шкода звичайного часу, але шкода мозкового часу.

Подальші дослідження показали, що, цілком ймовірно, комп’ютер клієнта був заражений вірусом (або черв’яком?) Групи Backdoor.Win32.Shiz. *, Про яку дуже багато інформації роздобути не вдалося.

Але проблема була виявлена, рішення знайдено, чого ж ще. Ось тільки залишилося відкритим питання: кому ж все-таки потрібні подібні віруси? Хтось вирішив просунути свій сайт, заблокувавши доступ до сайтів конкурентів? Або це боротьба за «чистоту Інтернету»?