25 способів поліпшити свій сайт

25 способів поліпшити свій сайт

Ця невелика стаття допоможе новачкам (і не тільки) оцінити зручність власного сайту та вкаже основні недоліки, властиві багатьом сайтам. Ваші користувачі скажуть вам спасибі

Юзабіліті / Доступність
Використовуйте логотип: поставте посилання на головну сторінку. Звучить просто, але це здорово економить час ваших відвідувачів.
Зробіть посилання явними: простіше простого змінити посилання і зробити їх помітними на тлі сайту.
Робіть текст читабельним: чи не забивайте собі голову тим, як би впихнути весь текст у видиму частину сторінки, тим самим позбавивши відвідувачів від необхідності користуватися прокруткою – дозвольте тексту вільно дихати, збільшіть міжрядковий інтервал і додайте порожній простір. І не соромтеся збільшувати розмір шрифту.
Створіть зрозумілу сторінку помилки 404: поясніть, що означає ця помилка, і дайте посилання на карту сайту, головну сторінку або пошук.
Додайте можливість зв’язатися з вами: здавалося б, проста річ, але якщо у відвідувачів немає можливості зв’язатися з вами, вони, ймовірно, не зможуть повідомити вам про проблеми на сайті.

SEO
Додайте атрибут title: додайте цей атрибут в посилання основного меню. Ця невелика операція збільшить SEO-привабливість сторінки.
Створіть карту сайту для пошукових систем: існує безліч генераторів карти сайту, які створять її за лічені хвилини. Цим ви можете дуже швидко збільшити видимість свого сайту для пошукових машин.
Оптимізуйте мета-теги: перевірте, чи збігаються вони з тематикою вашого сайту і виправте їх там, де потрібно.
Перевірте заголовки: впевніться, що заголовки всередині тегів H1, H2 і H3 правильно використовуються. Вони повинні містити основні ключові слова. До того ж наявність ключових слів в заголовках допомагає і відвідувачам орієнтуватися на сайті.
Посилайтеся на внутрішні сторінки: про це часто забувають, але варто ставити посилання з основних сторінок на внутрішні, які розташовані на нижніх рівнях.

Дизайн / Веб-розробка
Зворотній зв’язок: чудово, якщо у кожного відвідувача буде можливість запропонувати вам свої ідеї з приводу поліпшення ресурсу. Простіше простого закривати очі на помилки на власному сайті.
Браузери: перевірте функціональність вашого сайту у всіх популярних браузерах. Обов’язково виправте всі помилки.
Вкажіть напрямок: не варто викладати на головній сторінці сайту відразу всю інформацію. Дайте можливість відвідувачам самим побродити по сайту. Просто вкажіть їм дорогу, розмістивши помітні «покажчики»-меню.
Чи не вирішуйте за користувача: уникайте спливаючих і змінюють розмір вікон і інших подібних речей. Запам’ятайте – браузер належить користувачу, а не вам.
Анімація: я не противник використання анімації, але не дозволяйте картинкам постійно змінюватися, поки відвідувач намагається прочитати зміст або роздивляється продукт. Це те ж саме, що намагатися продати машину, настирливо танцюючи навколо покупця в костюмі величезного банана. Ну майже те ж саме.

Зміст
Рерайт: перечитайте основні тексти сайту. Якщо вони вас самого не зацікавили – перепишіть їх.
Спрощуйте: намагайтеся не використовувати занадто багато спеціальних слів і виразів, замінюйте їх по можливості на більш прості і зрозумілі.
RSS: зробіть підписку на RSS максимально зручною і доступною.
Не перестарайтеся: люди не будуть цілий день стирчати на вашому сайті. Намагайтеся лаконічно надавати відвідувачам основну інформацію. Пусті балачки – не для веб-сайтів.
Доступність: уявіть себе людиною, яка вперше забрів на ваш сайт, і перевірте, чи зможете ви з першого разу знайти шлях до всіх ключових сторінок. Можливо, в цьому вам знадобляться помічники.

Зараз на форумі
Видимість: перевірте, як високо ви перебуваєте в пошукових машинах за назвою вашої компанії. Якщо невисоко, просто опублікуйте кілька посилань з назвою вашої компанії в якості ключового слова.
Будьте чуйні: відповідайте на питання та допомагайте людям на форумах, тематика яких перетинається з вашою сферою діяльності. У вас з’являться нові друзі і ви заробите певну вагу в цих спільнотах. Запам’ятайте, авторитет = трафік.
Не стійте осторонь: якщо ви ще не є зареєстрованим користувачем в популярних соціальних мережах, не тягніть! Люди можуть шукати послуги, які надає ваш ресурс, через подібні сайти.
Будьте в курсі: читайте новинні стрічки, звертайте увагу на все, що стосується вашого кола діяльності – можете дізнатися багато корисного.
Завжди на крок попереду: намагайтеся постійно стежити за всім новим у веб-технологіях. Ймовірно, ви зможете використовувати їх собі на благо і стати першим, зайнявши власну нішу.