25 способів поліпшити свій сайт

Ця невелика стаття допоможе новачкам (і не тільки) оцінити зручність власного сайту та вкаже основні недоліки, властиві багатьом сайтам. Ваші користувачі скажуть вам спасибі

Юзабіліті / Доступність
Використовуйте логотип: поставте посилання на головну сторінку. Звучить просто, але це здорово економить час ваших відвідувачів.
Зробіть посилання явними: простіше простого змінити посилання і зробити їх помітними на тлі сайту.
Робіть текст читабельним: чи не забивайте собі голову тим, як би впихнути весь текст у видиму частину сторінки, тим самим позбавивши відвідувачів від необхідності користуватися прокруткою – дозвольте тексту вільно дихати, збільшіть міжрядковий інтервал і додайте порожній простір. І не соромтеся збільшувати розмір шрифту.
Створіть зрозумілу сторінку помилки 404: поясніть, що означає ця помилка, і дайте посилання на карту сайту, головну сторінку або пошук.
Додайте можливість зв’язатися з вами: здавалося б, проста річ, але якщо у відвідувачів немає можливості зв’язатися з вами, вони, ймовірно, не зможуть повідомити вам про проблеми на сайті.

SEO
Додайте атрибут title: додайте цей атрибут в посилання основного меню. Ця невелика операція збільшить SEO-привабливість сторінки.
Створіть карту сайту для пошукових систем: існує безліч генераторів карти сайту, які створять її за лічені хвилини. Цим ви можете дуже швидко збільшити видимість свого сайту для пошукових машин.
Оптимізуйте мета-теги: перевірте, чи збігаються вони з тематикою вашого сайту і виправте їх там, де потрібно.
Перевірте заголовки: впевніться, що заголовки всередині тегів H1, H2 і H3 правильно використовуються. Вони повинні містити основні ключові слова. До того ж наявність ключових слів в заголовках допомагає і відвідувачам орієнтуватися на сайті.
Посилайтеся на внутрішні сторінки: про це часто забувають, але варто ставити посилання з основних сторінок на внутрішні, які розташовані на нижніх рівнях.

Дизайн / Веб-розробка
Зворотній зв’язок: чудово, якщо у кожного відвідувача буде можливість запропонувати вам свої ідеї з приводу поліпшення ресурсу. Простіше простого закривати очі на помилки на власному сайті.
Браузери: перевірте функціональність вашого сайту у всіх популярних браузерах. Обов’язково виправте всі помилки.
Вкажіть напрямок: не варто викладати на головній сторінці сайту відразу всю інформацію. Дайте можливість відвідувачам самим побродити по сайту. Просто вкажіть їм дорогу, розмістивши помітні «покажчики»-меню.
Чи не вирішуйте за користувача: уникайте спливаючих і змінюють розмір вікон і інших подібних речей. Запам’ятайте – браузер належить користувачу, а не вам.
Анімація: я не противник використання анімації, але не дозволяйте картинкам постійно змінюватися, поки відвідувач намагається прочитати зміст або роздивляється продукт. Це те ж саме, що намагатися продати машину, настирливо танцюючи навколо покупця в костюмі величезного банана. Ну майже те ж саме.

Зміст
Рерайт: перечитайте основні тексти сайту. Якщо вони вас самого не зацікавили – перепишіть їх.
Спрощуйте: намагайтеся не використовувати занадто багато спеціальних слів і виразів, замінюйте їх по можливості на більш прості і зрозумілі.
RSS: зробіть підписку на RSS максимально зручною і доступною.
Не перестарайтеся: люди не будуть цілий день стирчати на вашому сайті. Намагайтеся лаконічно надавати відвідувачам основну інформацію. Пусті балачки – не для веб-сайтів.
Доступність: уявіть себе людиною, яка вперше забрів на ваш сайт, і перевірте, чи зможете ви з першого разу знайти шлях до всіх ключових сторінок. Можливо, в цьому вам знадобляться помічники.

Зараз на форумі
Видимість: перевірте, як високо ви перебуваєте в пошукових машинах за назвою вашої компанії. Якщо невисоко, просто опублікуйте кілька посилань з назвою вашої компанії в якості ключового слова.
Будьте чуйні: відповідайте на питання та допомагайте людям на форумах, тематика яких перетинається з вашою сферою діяльності. У вас з’являться нові друзі і ви заробите певну вагу в цих спільнотах. Запам’ятайте, авторитет = трафік.
Не стійте осторонь: якщо ви ще не є зареєстрованим користувачем в популярних соціальних мережах, не тягніть! Люди можуть шукати послуги, які надає ваш ресурс, через подібні сайти.
Будьте в курсі: читайте новинні стрічки, звертайте увагу на все, що стосується вашого кола діяльності – можете дізнатися багато корисного.
Завжди на крок попереду: намагайтеся постійно стежити за всім новим у веб-технологіях. Ймовірно, ви зможете використовувати їх собі на благо і стати першим, зайнявши власну нішу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *